Hürkuş Göklerdeki Kahraman izle | Vecihi Hürkuş 2018 Full HD Seyret
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (2)
4,189 Görüntülenme
Hürkuş Göklerdeki Kahraman izle filmi 2018 yılı yerli yapım bir biyografik dram filmidir. Yönetmenliğini Kudret Sabancı'nın yaptığı Hürkuş Göklerdeki Kahraman filminin başrolünde survivor yarışmasından tanıdığımız Hilmi Cem İntepe bulunuyor. Oyuncu kadrosunda Gizem Karaca, Miray Daner, Bora Akkaş, Zeyno Eracar gibi isimlerin yer aldığı yapım 25 Mayıs 2018 tarihinde vizyonlardaki yerini almaya hazırlanıyor.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Vecihi Hürkuş filmi izle ve Hürkuş'un hayatını öğren. 2018 yılında vizyonlardaki yerini alacak olan yapım da Türk tarihinin en önemli uçuş isimlerinden birisi olan Vecihi Hürkuş'un biyografisi yani hayatı anlatılacaktır. Peki Vecihi Hürkuş Kimdir? Bu sorunun cevabı, ilk Türk uçak tasarımcısı ve üreticisidir. Cumhuriyet tarihinin ilk olarak uçak tasarım işine girişen ve üretimini yapan kişisi olan Hürkuş ilk olarak savaşa katıldı. Yaralanınca dönüp Yeşilköy'deki teyyare mektebine giderek oradan mezun oldu. İşte o andan itibaren hayatının en önemli adımlarını atmaya hazırdı.

  Vecihi Hürkuş Fragman ve Film

  Yakın zamanda fragmanı yayınlanan filmin kadrosunun geniş fakar bir o kadarad sığ olduğunu görebiliyoruz. Ayrıca filmin vizyon tarihine göre filmin biraz hızlı çekildiği ve vizyona sokulduğuda ortada. Fakat herşeye rağmen Hürkuş filmi bir biyografik film olarak yeni nesilin anlamasını sağlayacak bir yapıt olarak sinemalardaki yerini alacaktır.

  hürkuş göklerdeki kahraman filmi

  Vecihi Hürkuş Film Oyuncuları

  Öncelikle seyircilerin yani potansiyen izleyicilerin böyle bir filmin başrolünde Hilmi Cem İntepe gibi kariyerinde sadece 1-2 dandik filmde oynamış ve kariyerini Survivor gibi yarışmalara borçlu birinin olmasına tepkili oldukları görülüyor. Onun dışında Türk sinemasında ve dizilerinde oldukça fazla tanınan bir yüz olan Gizem Karaca'nın kadroda bulunması gayet hoş karşılanmış durumda. Genellikle komedi dizilerinde görmeye alışık olduğumuz Bora Akkaş ve Zeyno Eracar da bu biyografik dram filminde bizlerin karşısında olacaklar.

  Vecihi Hürkuş Cumhuriyer tarihinin en önemli isimlerinden birisi olarak anılmaktadır. Bunun sebebi Cumhuriyetin daha kurulduğunun üstünden 40 yıl geçmesine rağmen Avrupa ve diğer ülkeler ile aynı teknolojik gelişim hızını yakalamamız adına yapılan atılımların en başında bulunan uçak üretme konusunda bir ilktir.Hürkuş üretim yaptığı uçakların tasarımlarını da kendisi yapacak kadar gelişmiş mühendislik becerilerine sahipti. Fakat günümüzde kapatılan uçak fabrikalarını görseydi sanıyoruz ki üzüntüsünden ben hayatımı bu nesil için mi boşa harcadım diye dövünürdü.

  Hürkuş Filmi Yorumları diyecek olursak daha vizyona girmemesine rağmen oldukça eleştiri aldı. Bunun sebebi ise başrolde bulunan tecrübesiz oyuncudur. Başrolünde daha karizmatik ve bu role yakışan kişilerin bulunabileceğine dikkat çeken izleyici kitlesi çok umutlu bulunmasada belkide senaryodan kazanacak bir film olabileceği görüşünde.

  Sizlerde film hakkındaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz. Paylaştığınız yorumlar sizden sonraki izleyicilerimize fikir verecektir. İyi seyirler dileriz.

  Diğer Adları:

  Vecihi Hürkuş

  Resimler

  "Hürkuş Göklerdeki Kahraman izle | Vecihi Hürkuş 2018 Full HD Seyret" filmine ait 2 adet görsel bulundu.