Black Mirror Tüm Sezonlar (1-2-3-4)
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
8.8 IMDB Puanı142 Görüntülenme
Black Mirror 1. sezon 1. bölüm dizisi 2011 yılı ABD yapımı bir bilimkurgu, dram türü yapımdır. Yönetmen kadrosunda Otto Bathurst, Euros Lyn, Brian Welsh isimlerinin yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Toby Kebbell, Hayley Atwell, Domhnall Gleeson, Rupert Everett, Jimi Mistry gibi isimler yer almaktadır. Her bölümü 22 dakika süren dizinin senarist ekibi olarak Charlie Brooker, Konnie Huq, Jesse Armstrong isimlerini görüyoruz.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Black Mirror 1. Sezon izle konusu, bu dizi her bölümü birbirinden farklı yazar, yönetmen ve oyuncular ile çekilen bir ingiliz dizisidir. Black Mirror 1. sezon teması olarak her bölüm için ayrı ayrı şeyler sayabiliriz. Fakat şu bir gerçekki hayatımıza giren teknolojinin bizi ele geçirmesini her bölüm ele almış durumda. Günlük teknolojilerin insan hayatındaki yeri ve fazla kullanım sonucu oluşacakları dile getiren yapım oldukça popüler bir hal almaya başladı.

  Black Mirror 1. Sezon

  Bildiğimiz gibi teknolojinin hızla ilerlediği ve hatta bazen hızına yetişemediğimiz bir dünyada yaşıyoruz. Her gün yeni keşifler ve yeni teknolojik aletler ile tanışıyoruz. Durum bu olunca teknoloji bazı yerlerde dostumuz olsada çoğunluk olarak düşmanımız haline geliyor. Bunların en başında bilgilerimizin büyük firmalara sızdırılması gibi bazı önemli konular yer alıyor. Black Mirror dizisi ise bu tarz teknolojinin düşmanımız olan kısımlarını inceleyerek gelecekte başımıza ne gibi dertler açacağını yüzümüze vuruyor. Oldukça kaliteli bir yapım olan dizi fazlasıyla insanı etkleyecek bu teknolojik olasılıkları gün yüzüne çıkartıyor.

  black mirror dizisi

  Black Mirror 4. Sezon

  Dizi başladığı 2011 yılından itibaren toplamda 4 sezon ortaya çıkmıştır. Teknoloji dünyasındaki gelişmeler ile birlikte sürekli değişen konusu ve zamana ayak uyduran yapısı ile güncel içerikleri izleyiciye sunarak daha fazla merak uyandırmaktadır. Black Mirror 4. sezon izle oldukça kaliteli yapımlar arasında yerini bulmuş bir dizidir. Fakat kısa film tadında olması izleyiciyi biraz üzebiliyor.

  Black Mirror dizisi güncel teknolojik konularıda bazen senaryosuna dahil edebiliyor. İlk sezonları bağımsız çekilen dizinin diğer sezonları Netflix ile çekilmeye başlanmış ve kalite oldukça artmıştır. Bilimkurgu sever biriyseniz bu dizi tam sizlik üstelik çok vakit harcamayad gerek kalmıyor. Bir bölümü ortalama 22 dakika olan kısa film tadında teknolojik gelişmelerin hayatımızı olumsuz yönde nasıl etkilediğini anlatan mükemmel bir yapımdan bahsediyoruz.

  Oyuncularından söz etmek isterdik fakat Black Mirror dizisinin bir diğer özelliği ise her bölümün farklı yönetmen ve farklı oyuncular ile çekilmesidir. Bu nedenle sevdiğiniz oyuncuları herhangi bir bölüm görüp diğer bölümde bulamayabilirsiniz. Dizinin değişmeyen tek kişisi sanıyoruzki senaristleri oluyor.

  Hakkında oldukça olumlu yorumlar yapılan dizisi sitemizden izleyebilirsiniz. Sizlerde dizi hakkında yorum yaparak sizden sonra izleyecek kişilere fikirler verebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

  Resimler

  "Black Mirror Tüm Sezonlar (1-2-3-4)" filmine ait 2 adet görsel bulundu.