Black Lightning 1. Sezon izle | Black Lightning 1. Sezon Tüm Bölümler
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7.2 IMDB Puanı85 Görüntülenme
Black Lightning 1. sezon izle dizisi 2018 yılı ABD yapımı bir süper kahraman dizisidir. Black Lightning 1. sezon tüm bölümleri sitemize eklenmiştir. Dizinin yönetmen koltuğunda Salim Akil, Oz Scott ikilisi oturmaktadır. Başrolünde Cress Williams'ın bulunduğu yapımın oyuncu kadrosunda James Remar, China Anne McClain, Gregg Henry, Christine Adams gibi isimler yer almaktadır. Dizinin bölümleri ortalama 60 dakikalık bir hikayeye sahipler.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Black Lightning kimdir? Jefferson Pierce adı verdiğimiz Black Lightning karakteri iki tane bilim insanı tarafından deney ile yaratılmıştır. Jefferson Pierce Los Angeles'ta bir okulun müdürlüğünü yapmaktadır. Zamanında Justice League gibi bilinen takımlarda yer almış ve emekliye ayrılmış bir süper kahramandır. Fakat yer yer kahramanlığa dönme zamanı gelir ve bunu değerlendirir. Ayrıca kendisi DC'nin ilk solo çizgi roman çıkarttığı siyahi kahramandır. Jefferson Pierce'in gücü kanından gelmektedir ve onun kanını taşıyan 2 kızı da Thunder-Lightning adı altında suçla mücadele vermektedir. Yenekleri arasında Elektrekinesis ve Elektro-Patlaması vardır. Black Lightning bedeninde elektrik üretebilen ve bedeninin herhangi bir yerinden bu elektiriği salabilen bir kahramandır.

  Black Lightning Konusu

  Black Lightning dizisi 2018 yılında televizyonlarda gösterime girecek olan bir dizidir. Emeklye ayrılmış olan bir süper kahraman Black Lightning kızlarının kaçırılması sonrası onları kurtarmak adına yeniden süper kahraman kostümünü giymeye karar verir. Karısı eskiden yaşadıklarını göz önünde bulundurarak onun yeniden kahramanlığa başlamasını istemese de kızları için buna razı gelir. Fakat kızlarının da babalarıyla aynı kanı taşıması onlarında Thunder-Lightning adı ile anılmasına sebep olur.

  black lightning dizi

  Black Lightning IMDB

  Black Lightning afro amerikan kökenli nadir süper kahramanlardan birisidir. Durum böyle olunca IMDB gibi bazı dizi ve filmlere puanlama yapan sistemler aldanabiliyor. Mesela Black Lightning dizisi 7.2 gibi bir puan almış. Genelde süper kahraman dizileri için ortalamanın biraz altında kalan puanlama sizleri tatmin eder mi bilemiyoruz. Diziyi izledikten sonra karar vermenizi öneririz.

  Black Lightning Dizi Yorumları

  2018 yılında gösterime giren Black Lightning dizisi çıktığı günden bu yana oldukça izlendi fakat çok eleştiri aldı. Aynı Marvel'ın Black Bolt karakterini hiç ettiği gibi DC Black Lightning karakterini acaba hiç mi edecek? Bir kaç bölüm izlemiş biri olarak senaryonun insanı sürüklemediğini söyleyebilirim. Yorumlarda da benimle aynı görüşte insanların büyük çoğunlukta olduğunu görebiliyorum. 2. Sezon için herangi bir bilgimiz bulunmasada sanıyoruz ki dizinin 2. sezonu çıkacak. Sizlerde dizi hakkında yorum yaparak sizden sonra izleyecek kimselere fikirde bulunmuş olabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

  Diğer Adları:

  Black Lightning

  Resimler

  "Black Lightning 1. Sezon izle | Black Lightning 1. Sezon Tüm Bölümler" filmine ait 2 adet görsel bulundu.