Attack on Titan 1. Sezon izle | Attack on Titan 1. Sezon 1. Bölüm izle
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
9.0 IMDB Puanı694 Görüntülenme
Attack on Titan izle dizisi 2014 yılı ilk sezonunu yayınlamış bir animedir. Attack on titan 1. sezon izle dizisi yönetmen koltuğunda Tetsuro Araki oturmaktadır. Seslendiren kadrosunda Keiji Fujiwara, Tomohisa Hashizume, Marina Inoue, Yui Ishikawa gibi isimlerin bulunduğu dizinin IMDB puanı 9.0 gibi oldukça yüksek bir puandır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Attack on Titan 1. sezon 1. bölüm türkanime dizisi 2014 yılında tvlerde boy göstermeye başlamış bir animasyon filmidir. Japonya yapımı bu kısa animasyon dizilerine anime denilmektedir. Konusu ise Titan adı verilen dev insanlar normal insanların türünü yıllar içinde yiye yiye azaltmıştır. Kalan insanlar ise yüksek duvarlar arkasında 100 yıl boyunca saklanmış ve kendilerini korumuşlardır. Fakat düşman ile savaşma zamanı geldiğinde işler değişecektir.

  Titanlar bildiğiniz gibi aslında mitolojide tanrılardan önce dünyaya hükmetmiş varlıklardır. Daha sonrasında Zeus, Hades ve Poseidon titanların kralı olan babalarını öldürerek bu devri sona erdirir. Fakat en başında dünyaya söylediğimiz gibi titanlar hükmetmektedir.

  Attack on Titan Hikayesi

  Bu dizi aslında manga ile başladı. Manga'da göze çarpan detaylar devlerden korunmak için 3 duvarın iç içe olması ve her kademede bulunan insanların birbirinden farklı statülerde olmasıdır. Bunlardan en dışta olanı ile en içte olanı arasında soy farkı vardır. En soylu isimler en güvenli bölge olan 3. duvar arkasında saklanırlar. Hikayede sürekli olarak okuyucuya bilgiler verilmektedir. Her bölümde küçük bir detay verilecek insanın sıkılmaması sağlanmış ve taşları yavaşça kişinin kendisinin yerine koyması sağlanmıştır. Böylece izleyici için daha akıcı bir dizi ve manga elde etmiş olurlar. Zaten mangayı okuyan insanlar diziyi hevesle izliyorlar. Çünkü çoğu kişi Death Note animesinden sonraki en başarılı animenin bu olduğunu düşünüyorlar.

  attack on titan

  Attack on Titan 1. Sezon

  Animeler diziler arasında önemli yere sahip olan kısa animasyon dizilerdir. Bunun ilk örneklerini Pokemon animesi ile görmüş ve bir çok insanın çocukluğunu neşelendirmişlerdi. Bunlardan sonra halen animelerin revaçta olması Japon animelerinin kalitesini gözler önüne seriyor. Attack on titan animesi izlemeye değer animeler arasında başı çekiyor diyebiliriz. Bu sebeple mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

  Dizi yorumlarına bakacak olursak kötü bir yorum göremiyoruz. Zaten dizinin kalitesi IMDB puanından da belli oluyor. Özellikle manga okuyucuları tarafından çok beğenilen animenin her bölümü 25 dakikalık seyir zevki sunuyor. Oldukça kaliteli olan bu yapım hakkında yorumunuzu sizlerde web sitemize yapabilirsiniz. Sizden sonra izleyecek olan kişilere fikirde bulunabilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

  Diğer Adları:

  Attak on Titan

  Resimler

  "Attack on Titan 1. Sezon izle | Attack on Titan 1. Sezon 1. Bölüm izle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.