Ahlat Ağacı izle | Ahlat ağacı 2018 Yerli Filmi Full HD
4.4
Sizin Oyunuz:
Oylama: 4.4 /10 (5)
9.4 IMDB Puanı36,272 Görüntülenme
Ağlat Ağacı izle filmi 2018 yılı yerli yapım bir dram filmidir. Ahlat Ağacı 2018 filmi yönetmen koltuğunda Nuri Bilge Ceylan oturmaktadır. Oyuncu kadrosunda Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Bennu Yıldırımlar, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin gibi yerli yıldız isimlerin bulunduğu film 1 Haziran 2018 tarihinde vizyonlardaki yerini almaya hazırlanıyor. Filmin 188 dakika süren hikayesini Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan, Akın Aksu ekibi kaleme almıştır.


 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Özet & Detaylar

  Ahlat Ağacı konusu üniversiteyi bitirdikten sonra Anadolu'da küçük bir kasaba olan köyüne geri dönen ve üniversite yıllarında yazdığı kitabını bastırabilmek için para bulmaya çalışan Sinan'ın hikayesini konu alıyor. Ayrıca Sinan bütün bunlarla uğraşırken birde babasının başına açtığı sorunları çözmeye çalışacak ve kendi dertlerini sonraya bırakacaktır. Film ilk gösterimini Cannes film festivalinde yapmış ve ayakta alkışlanmış, izleyenler tarafından çok beğenilmiş bir yapımdır.

  Ahlat Ağacı Vizyon Tarihi

  Cannes film festivalinde oldukça beğenilen yapımın ilk gösterimini orada yaptığını söylemiştik. durum böyle olunca ve medyada bu kadar çok dillendirilen bir film yaline gelince Ahlat Ağacı filmi ne zaman vizyona giriyor diye merakla beklenen bir bekleyiş oluştu. Filmin açıklanan vizyon tarihi 1 Haziran 2018 olmuştur. Yakın zamanda vizyonlardaki yerini alması beklenen yapımın hikayesi 188 dakikadır ve IMDB puanı 9.4 gibi oldukça yüksek bir puandır.

  Ahlat Ağacı Nedir?

  Cannes gibi bir film festivalinde ayakta alkışlanan bir filmin adının ne anlama geldiğini mutlaka merak ediyorsunuzdur. Ahlat Ağacı meyvesi armut olan bir ağaçtır. Bu armut türüne ahlat armutu denir. Ayrıca bir çok şair tarafından şiirlere konu edinmiş bir ağaçtır. Ayrıca uzun yıllar yaşar ve çok büyük ve güçlü bir ağaçtır. Bu nedenle bu filme verilmiştir.

  ahlat ağacı full izle

  Ahlat Ağacı Oyuncuları

  Filmin oyuncularına değinecke olursak başrolünde daha önce Ölümlü Dünya isimli BKM filminde yer almış bir isim olan Doğu Demirkol'u görüyoruz. Ayrıca Çalgı Çengi filmi ile ünlenmiş ve Kardeş Payı dizisi ile gönüllerde taht kurmuş bir isim olan Murat Cemcir de bu filmin kadrosunda yer alıyor. Ayrıca Yaprak Dökümü dizisi ile tanıdığımız ve Avrupa Yakası dizisi ile sevdiğimiz isim olan Bennu Yıldırımlar ve Leyla ile Mecnun dizisinde boy göstermiş ayrıca Av Mevsimi filminde karşımıza çıkmış bir isim olan Serkan Keskin de filmde yerini almıştır. Filmin oyuncu kadrosuna bakıldığında ülkemizde yetişmiş bir çok kaliteli ve başarılı oyuncuyu görebiliyoruz. Bu bile filmin ne kadar kaliteli olabileceğinin kanıtı gibi gözüküyor. Yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan2ın yaptığı film kültür bakanlığından yaklaşık 2 milyon ödenek almıştır.

  Ahlar Ağacı Fragman

  Ahlat Ağacı izle filmi yakında vizyonlarda yer alacak fakat Cannes'e katılan yapımın fragmanı çok öncesinde bizimle buluştu. Fragmandan yola çıkarak oldukça dram yüklü bir yapım izleyeceğimizi söyleyebiliriz. Kaliteli oyunculuklar, kaliteli bir yönetmen ve büyük bütçeli bir filmin gelebileceği en iyi yer olan Cannes'te ayakta alkışlanan bu yapım hakkındaki izleyici yorumlarına bakalım.

  Öncelikle film daha vizyona girmediği için izleyen kitle sınırlı fakat izlemiş olanların yaptığı yorumlara göre oyunculuk ve senaryosu açısından çok kaliteli bir film olduğu aşikar görünüyor. Fakat film bir dram yapımı olduğundan bazı kesimlere hitap etmeyebilir. Bu nedenle izleyeceğiniz filmin içeriğinden emin olarak yorum yapmalısınız. Siz de film hakkında yorumu sitemize yapabilirsiniz. Sizden sonra izleyeceklere fikir verebilmek adına bu önemlidir. İyi seyirler dileriz.

  Diğer Adları:

  Ahlat Ağacı

  Resimler

  "Ahlat Ağacı izle | Ahlat ağacı 2018 Yerli Filmi Full HD" filmine ait 2 adet görsel bulundu.